09917183929

رو به عقب: سامسونگ تلویزیون های OLED را از سال 2021 برنامه ریزی می کند ارسال شده در 14 اکتبر 2019 توسط لارس پاور بانک

رو به عقب: سامسونگ تلویزیون های OLED را از سال 2021 برنامه ریزی می کند ارسال شده در 14 اکتبر 2019 توسط لارس


پاوربانک مرجع تمام پاوربانک ایران
آخرین اخبار کمپانی سامسونگ را از ما بخواید.

سامسونگ یکی از اولین تولیدکنندگانی بود که از فناوری OLED برای تلویزیون استفاده کرد. با این حال، باید با نرخ بازده (ضایعات در طول تولید)، هزینه های تولید و دوام دست و پنجه نرم کرد که پس از یک سفر کوتاه، OLED برای تلویزیون متوقف شد.

پس از آن، روابط عمومی بر این موضوع متمرکز شد که ال سی دی ها (همیشه با نام های فانتزی جدید) بهتر هستند و همچنین دوست داشتند از OLED ها عکس بگیرند.

اخیراً همین چند روز پیش، هنگامی که یک بررسی کننده سوختن OLED در یوتیوب منتشر شد. در واقع چیزی بیش از یک ویدیو نیست که در آن یک تصویر آزمایشی تک رنگ نمایش داده می شود، که با آن می توان مناطق سوخته شده را به سرعت شناسایی کرد.

این بحث اصلی سامسونگ برای سال‌ها بوده است: از آنجایی که، به بیان ساده، فناوری OLED، بر خلاف LED‌های معمولی، بر ساختار کریستالی متکی نیست، بلکه ساختاری ارگانیک است که پیکسل‌های فرعی آن بسته به بار فرسوده می‌شوند، تصاویر می‌توانند در آن بسوزند. ال‌جی به‌عنوان مهم‌ترین تولیدکننده پنل‌های OLED، همواره مکانیزم‌های جدیدی را برای این منظور توسعه داده است که در حال حاضر تا حد زیادی از سوختن پنل‌های OLED مدرن جلوگیری می‌کند. با این وجود: سامسونگ مجبور نیست با این مشکل در تلویزیون های QLED دست و پنجه نرم کند. مشکلات دیگری، گاهی جدی‌تر با نور پس‌زمینه ناهموار، ابری و موارد مشابه وجود دارد – اما سوختن امکان‌پذیر نیست.

سامسونگ حدود 71000 ویفر و چند صد میلیون دلار را به دلیل آب و هوای شدید زمستان در تگزاس از دست داد ارسال شده در 3 می 2021 توسط کریس پاور بانک
ادامه مطلب

با این حال، در سال‌های اخیر، سامسونگ به دلیل کیفیت تصویر بسیار خوب OLED و استفاده گسترده از این فناوری در بخش رده بالا، مجبور به مبارزه سخت با رقبا شده است و برند QLED به هیچ وجه قدرت آن را به دست نیاورده است. امیدوار بود اخیراً فرض بر این بود که سامسونگ MicroLED را بیشتر جلو ببرد. به زبان ساده، این فناوری به LED های کوچک و معمولی با ساختار کریستالی متکی است که درخشان تر می درخشند، فرسوده نمی شوند و همچنان مزایای OLED را ارائه می دهند. با این حال، این فناوری هنوز نسبتاً گران است و احتمالاً در میان مدت در مقیاس بزرگ قابل انتظار نیست.

به همین دلیل، سامسونگ اکنون شایعاتی را از طریق معاون رئیس سامسونگ الکترونیکس، لی جائه یونگ تایید می کند که در حال حاضر سرمایه گذاری زیادی برای بازگشت به بازار تلویزیون های OLED انجام می دهد. حدود 10 میلیارد یورو (13.1 تریلیون وون، حدود 50 میلیارد مارک آلمان شرقی) تا سال 2025 برای تولید OLED برای تلویزیون ها سرمایه گذاری خواهد شد، با هدف حفظ موقعیت برتر در بازار تلویزیون. یک رول به عقب، که در آن هدف تولید پنل‌های OLED نقطه کوانتومی است و برخی از دانش QLED باید در اینجا استفاده شود.

جعبه گشایی Samsung Galaxy Tab S5e ارسال شده در 8 می 2019 توسط Max پاور بانک
ادامه مطلب

منبع: کره تایمز از طریق MobileFlip و کاشیمنبع

امتیاز دهید!

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

این مطالب را هم بررسی کنید شاید برای شما مناسب باشند..
دریافت مشاوره خرید پاوربانک

جهت دریافت مشاوره رایگان تلفنی جهت انتخاب بهترین نوع پاوربانک با کارشناسان ما تماس بگیرید.

دیگر مطالب از مای ممبر:

شاید گزافه گویی نباشد اگر بگوییم تلگرام و اینستاگرام به عنوان یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین پیام رسان‌ها و اپلیکیشن های امروزه ایران و بسیاری از نقاط جهان است. امروزه در پیام رسان تلگرام و اینستاگرام می‌توان انواع مخاطبان با جنسیت و سن و سال‌های متفاوتی را مشاهده نمود. این افراد عموما در طول روز بیش از یک ساعت وقت خود را در این شبکه های اجتماعی به گشت و گذار مشغول‌اند؛ به همین دلیل می‌توان بیزینس‌ها و کسب و کارهایی را دید که در این پیام رسان مشغول برند سازی و همچنین فروش محصولات و خدمات خود هستند. به دلیل تنوع کاربر و همچنین استفاده بیش از پیش افراد از این فضا کسب و کارها روی این پیام رسان برنامه ریزی بلند مدتی انجام می‌دهند.

فهرست مطالب