09917183929

بهترین پاور بانک خورشیدی⚡️ راهنمای خرید پاور بانک خورشیدی

پاور بانک خورشیدی با کیفیت

در این مقاله قصد داریم به طور کامل به بررسی پاور بانک خورشیدی بپردازیم. در طول تاریخ، انسان همواره در تلاش بوده است تا با نوآوری های جدید، زندگی خود را به سهولت بکشاند. یکی از بهترین نوآوری های تاریخ بشریت، تلفن های همراه بود؛ تلفن های همراه یا همان گوشی ها توانسته اند تحولات زیادی را در زندگی مردم ایجاد کنند؛ همچنین آن ها تاثیری به سزایی در عصر ارتباطات داشتند و بهانه ای برای به وجود آمدن سیم کارت ها شدند.

گوشی های همراه جزو دستگاه هایی بودند که همیشه همراه با یک سری وسایل جانبی کار می کردند؛ وسایل جانبی نظیر هندزفری و شارژر هستند. با پیشرفت تلفن های همراه، وسایل جانبی آن ها هم ارتقا پیدا کردند. یکی از تجهیزات جانبی که در این روز ها برای گوشی ها بسیار استفاده می شوند، پاور بانک ها می باشند. همان طور که می دانید گوشی ها همگی با قدرت برق کار می کنند و منبع تغذیه آن ها باتری هایشان می باشند.

به طور کلی اکثریت باتری های موجود در گوشی های مختلف، بعد از گذشت مدتی ضعیف می شوند. بسیاری از کاربران گوشی های همراه از این موضوع آزرده خاطر می شدند؛ اما بعد از گذشت مدتی پاور بانک ها به وجود آمدند. پاور بانک های موجب این شدند تا به نوعی برای گوشی خود بتوانید یک باتری جانبی داشته باشید. در ادامه این مقاله به طور کامل به مبحث پاور بانک خورشیدی می پردازیم.

پاور بانک خورشیدی با کیفیت

آنچه در این مقاله از پاوربانک دات کام خواهید خواند:

پاور بانک خورشیدی چیست؟

در بخش قبلی آشناییتی کلی را با دلیل ایجاد پاور بانک خورشیدی پیدا کردید؛ همچنین دانستید که در این روز ها پاور بانک ها انتخاب مناسبی برای باتری های ضعیف هستند. مانند تمامی نوآوری های مختلف در زمینه تکنولوژی، پاور بانک ها هم با گذشت زمان بسیار توسعه پیدا کردند. هر چه پاور بانک های جدید تری ایجاد شدند، شاهد کارکرد های بیشتری هم بودیم.

مانند باتری گوشی که از برق تغذیه می کند و شارژ می شود، اکثر پاور بانک ها هم همین گونه هستند؛ اما با گذشت زمان، دیگر پاور بانک های برقی هم جوابگو کاربران نبودند؛ به همین دلیل بود که پاور بانک خورشیدی ایجاد شد. پاور بانک های خورشیدی بر خلاف پاور بانک های برقی، از نور خورشید برای شارژ خود استفاده می کنند.

به طور کلی از گذشته نه چندان دور، انسان به این علم رسیده است که می تواند نور خورشید را ذخیره و از آن استفاده کند. حتما از خود می پرسید که پاور بانک خورشیدی چگونه کار می کند؟ این دسته از پاور بانک ها با استفاده از پنل های خورشیدی و مدار های الکتریکی شارژ می شوند. در پاور بانک خورشیدی یک سری چیپ های کنترل گر و  مدار های الکتریکی وجود دارد که با استفاده از آن ها، جریان برق سلول خورشیدی کنترل می شود.

در پاور بانک خورشیدی، سول های خورشیدی جریان را به مدار های الکتریکی در پاور بانک می رسانند و به همین صورت است که باتری هم شارژ می شود. پاور بانک خورشیدی کاربردهای گوناگونی دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم.

پاوربانک مودم چیست؟ ⚡️ نحوه روشن کردن مودم با پاوربانک
ادامه مطلب

چند نوع پاور بانک خورشیدی وجود دارد؟

تا به این جای کار به طور کامل از چیستی پاور بانک خورشیدی و نحوه شارژ شدن آن مطلع شدید؛ همچنین دانستید اصلا به چه دلایلی از پاور بانک استفاده می شود. حال در این بخش قصد داریم به توضیح انواع پاور بانک خورشیدی بپردازیم. به طور کلی هر پاور بانک، دارای انواع مختلفی می باشد؛ این مورد درباره پاور بانک خورشیدی هم صدق می کند.

به طور کلی پاور بانک های خورشیدی در دو نوع مختلف خلاصه می شوند. اولین نوع پاور بانک خورشیدی، پاور بانک های لیتیوم یون می باشند؛ استفاده از آنها در گوشی های قدیمی دیده می شود؛ همچنین این دسته از پاور بانک ها در بعضی از گوشی ها و تبلت های جدید هم دیده می شوند.

اما دسته دوم پاور بانک خورشیدی، پاور بانک های لیتیوم پلیمر می باشند؛ این مدل از پاور بانک های لیتیوم یون حجم و وزن کمتری دارند و همچنین، از قدرت بیشتری برخوردارند. در واقع این دو نوعی که ذکر شد، باتری می باشند؛ ولی در پاور بانک های خورشیدی امروزه استفاده می شوند و هر کدام از آن ها مزیت های فوق العاده ای دارند.

پاور بانک خورشیدی چه معایبی دارد؟

در بخشی قبلی دانستید که چند نوع پاور بانک خورشیدی در بازار وجود دارد؛ همچنین دانستید که هر کدام از آن ها، چه کارکرد هایی را دارند. به طور کلی تمامی پاور بانک ها، در کنار مزایایی که دارند، یک سری معایب هم در آن ها دیده می شود. قبل از بررسی معایب پاور بانک خورشیدی، بگذارید خیال شما را از نحوه شارژ شدن آن ها راحت کنیم؛ پاور بانک خورشیدی در این روز ها امکان شارژ شدن با استفاده از نور لامپ را هم دارد و شما فقط محدود به نور خورشید نیستید.

بهترین پاور بانک آیفون+راهنمای بهترین خرید پاوربانک موبایل
ادامه مطلب

همچنین پاور بانک خورشیدی در روز های ابری هم شارژ می شود؛ شاید از خود بپرسید که در نبود خورشید این اتفاق چگونه می افتد؟ در مواقعی که نور طبیعی خورشید وجود ندارد، می توان از جریان مستقیم برق برای شارژ پاور بانک استفاده کرد. در ادامه به مهم ترین معایب پاور بانک خورشیدی می پردازیم.

  • پاور بانک خورشیدی از آن جایی که جزو جدید ترین و بهترین پاور بانک ها محسوب می شود، دارای هزینه های بالایی هم می باشند.
  • برای شارژ کردن پاور بانک خورشیدی با استفاده از انرژی خورشیدی، نیاز به فضای باز دارید.
  • پنل هایی که به برق شهر متصل می شوند، می توان گفت نسبتا بالا می باشد.
  • از آن جایی که در فصل زمستان، انرژی خورشیدی کمتر در دسترس می باشد، کاربر شارژ خورشیدی هم تقریبا نصف می شود.

در کنار تمامی معایبی که ذکر کردیم، سعی کنید از پاور بانک خورشیدی استفاده کنید که قابلیت شارژ شدن با استفاده از انرژی برقی را هم داشته باشد؛ چرا که در صورت نبود انرژی خورشیدی، امکان دارد با مشکل مواجه شوید.

تفاوت قیمت در پاور بانک های خورشیدی و معمولی

در بخش قبلی به تعدادی از مزایا پاور بانک خورشیدی اشاره کردیم؛ به طور کلی پاور بانک ها از قیمت های نسبتا بالایی برخوردارند؛ دلیل این افزایش قیمت، کارکرد بالای آن های می باشد؛ البته این موضوع فقط درباره پاور بانک های برتر و خوب صدق می کند. قیمت پاور بانک خورشیدی دقیقا مانند پاور بانک های معمولی بستگی به عوامل مختلفی دارد.

بهترین مارک پاور بانک با قمیت | راهنمای خرید برای بهترین پاور بانک
ادامه مطلب

اولین موردی که در تعیین تعرفه پاور بانک های خورشیدی نقش به سزایی را دارد، تعداد پورت های پاور بانک می باشد. به طور معمول اکثر پاور بانک های سولار یا همان خورشیدی، دارایی 2 پورت می باشند. دقت داشته باشید که قیمت پاور بانک، بستگی به شارژر او هم دارد؛ بنابراین یکی از دلایل افزایش تفاوت قیمت میان پاور بانک خورشیدی و معمولی، شارژر های آن ها می باشد.

در بعضی اوقات شارژر های پاور بانک های خورشیدی، از قابلیت های دیگری نظیر Power IQ هم پشتیبانی می کنند. همچنین عواملی هم مانند ظرفیت باتری، بر روی قیمت پاور بانک های خورشیدی تاثیرگذار می باشد.در ادامه برخی از بهترین پاور بانک های خورشیدی می پردازیم.

پاور بانک خورشیدی با کیفیت

بهترین پاور بانک های خورشیدی

در بخش قبلی از عواملی که باعث افزایش قیمت پاور بانک خورشیدی نسبت به پاور بانک عادی شده اند، مطلع شدید؛ به طور کلی در این روز ها پاور بانک های زیادی ایجاد شده اند که هر کدام از آن ها کارکرد خاص خود را دارند. از پاور بانک های معمولی برندهای گوناگون مانند پاور بانک انکر، سیلیکون پاور، شیائومی و … تا پاور بانک های خورشیدی که در بازار موجود هستند. در ادامه این مقاله قصد داریم به تعداد اندکی از بهترین پاور بانک های خورشیدی بپردازیم.

پاور بانک خورشیدی BEARTWO

پاوربنک خورشیدی BEARTWO اولین پاور بانکی می باشد که قصد معرفی آن را به شما داریم. پاور بانک BEARTWO از وزن نسبتا کمی برخوردار است و کسانی که به دنبال پاور بانک سبک هستند، می توانند از این پاوربانم استفاده کنند. این پاور بانک دارای 10000 میلی آمپر ظرفیت می باشد. جالب است بدانید که این پاور بانک ضد آب می باشد و 4 الی 5 ساعت طول می کشد تا شارژ شود.

استفاده از راهنمای خرید پاور بانک برای بهترین انتخاب در خرید پاور بانک
ادامه مطلب

پاور بانک خورشیدی Hiluckey

دومین پاور بانک خورشیدی که می خواهیم به شما معرفی کنیم، پاور بانک Hiluckey است. این پاور بانک دارای 24000 میلی آمپر ظرفیت می باشد. پاور بانک Hiluckey مانند پاور بانک قبلی که معرفی کردیم، ضد آب می باشد؛ همچنین این پاور بانک مقاومت نسبتا عالی را در برابر اختلال های الکتریکی از خود نشان می دهد. پاور بانک Hiluckey بهترین پاور بانک خورشیدی برای آیپد ها می باشد.

پاور بانک خورشیدی OUTXE

پاور بانک OUTXE از پاور بانک قبلی ظرفیت کمتری دارد، به طوری که دارای 20000 میلی آمپر می باشد؛ ولی در مقابل از آن می توانید برای تمامی دستگاه های خود استفاده کنید. پاور بانک خورشیدی OUTXE دارای خروجی های چندگانه می باشد. این پاور بانک ضد ضربه است.

سخن نهایی درباره پاور بانک های خورشیدی

اگر می خواهید دارای یک پاور بانک مدرن و با کیفیت باشید، ما به شما استفاده از پاور بانک های خورشیدی را پیشنهاد می کنیم. در این مقاله به طور کامل به توضیح پاور بانک خورشیدی پرداختیم؛ امیدواریم بهره کافی را از این مقاله برده باشید.
برای اطلاعات بیشتر می توانید به این لینک مراجعه کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

این مطالب را هم بررسی کنید شاید برای شما مناسب باشند..
دریافت مشاوره خرید پاوربانک

جهت دریافت مشاوره رایگان تلفنی جهت انتخاب بهترین نوع پاوربانک با کارشناسان ما تماس بگیرید.

دیگر مطالب از مای ممبر:

شاید گزافه گویی نباشد اگر بگوییم تلگرام و اینستاگرام به عنوان یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین پیام رسان‌ها و اپلیکیشن های امروزه ایران و بسیاری از نقاط جهان است. امروزه در پیام رسان تلگرام و اینستاگرام می‌توان انواع مخاطبان با جنسیت و سن و سال‌های متفاوتی را مشاهده نمود. این افراد عموما در طول روز بیش از یک ساعت وقت خود را در این شبکه های اجتماعی به گشت و گذار مشغول‌اند؛ به همین دلیل می‌توان بیزینس‌ها و کسب و کارهایی را دید که در این پیام رسان مشغول برند سازی و همچنین فروش محصولات و خدمات خود هستند. به دلیل تنوع کاربر و همچنین استفاده بیش از پیش افراد از این فضا کسب و کارها روی این پیام رسان برنامه ریزی بلند مدتی انجام می‌دهند.

فهرست مطالب