09917183929

پاوربانک مودم چیست؟ ⚡️ نحوه روشن کردن مودم با پاوربانک

پاوربانک-مودم

این روزها دستگاه های الکترونیکی و پرتابل بسیاری هستند که با باتری کار می کنند. موضوعی که وجود دارد این است که همیشه و همه جا به برق دسترسی نداریم تا بخواهیم آنها را شارژ کنیم. این مشکل سبب طراحی دستگاه هایی فوق العاده کاربردی به نام پاور بانک شد که آنها را به عنوان شارژر همراه هم می شناسند. پاوربانک مودم یکی از انواع پاوربانک هایی است که با گسترش روز افزون اینترنت و نفوذ آن به زندگی های ما مورد توجه قرار گرفت.

این پاوربانک ها دو دستگاه هستند که در یک دستگاه جای می‌گیرند. یعنی شارژر همراه شما نه تنها یک پاوربانک است بلکه با قابلیت در اختیار داشتن اسلات سیم کارت می تواند به عنوان مودم هم مورد استفاده قرار بگیرد. در این نوشتار قصد داریم مختصری راجع به پاوربانک مودم صحبت کنیم و به چگونگی روشن کردن و نحوه اتصال آن به اینترنت نیز صحبت کنیم. در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر با این ابزار کاربردی آشنا شوید.

پاوربانک مودم

انواع پاوربانک ای دیتا را از مشاهده کنید

پاوربانک مودم چیست؟

این روزها اینترنت یکی از مهمترین چیزهایی است که در زندگی ما حضور دارد. بسیاری از کارها اینترنتی انجام می شوند، حتی خیلی از کارمندان به واسطه اینترنت می توانند دورکاری را تجربه کنند. کار ادارات، سازمان ها، ارگان ها و … کاملا وابسته به اینترنت است و به دست آوردن کلیه اطلاعات مورد نیاز و سپس ثبت کردن آنها همگی بدون اینترنت میسر نیست.

معرفی بهترین پاور بانک خورشیدی در دنیا+مشخصات و مزایای استفاده از آنها
ادامه مطلب

کار تا جایی پیش رفته است که حتی اموزش هم به صورت مجازی انجام می شود و تدریس نیز به وسیله اینترنت و کلاس های مجازی امکان پذیر شده است. اینترنت هم به وسیله گوشی و سیم کارت آن قابل دسترسی است و هم به کمک مودم های ADSL و هر فردی به هر شکلی که دوست دارد می تواند اینترنت را در اختیار داشته باشد. عده زیادی از افراد از مودم های ADSL استفاده می کنند چرا که هم از نظر اقتصادی به صرفه تر هستند و هم طرح و برنامه هایی در اختیار کاربر می گذارند که برای کاربران پرمصرف بسیار مناسب است.

با همه این کاربرد ها تصور کنید یک روز که از خواب بیدار می شوید برق ها قطع شده باشد و شما اینترنت ندارید. در چنین شرایطی چه می توان کرد؟ یک چاره کار تامین کردن برق مورد نیاز مودم به وسیله پاور بانک ها است. برای این کار شما نیاز به یک کابل مخصوص که به عنوان کابل پاوربانک به مودم شناخته می شود دارید. به این صورت شما می توانید خیلی راحت برق مصرفی پاور بانک خود را تامین کرده و اینترنت داشته باشید.

راه حل ساده تر خریدن یک پاوربانک مودم است. این پاوربانک ها را می توان دو دستگاه کاربردی در یک دستگاه به شمار آورد. یعنی با خریداری آنها علاوه بر این که یک پاوربانک خریده اید یک مودم هم دارید که با سیم کارت کار میکند.

استفاده از راهنمای خرید پاور بانک برای بهترین انتخاب در خرید پاور بانک
ادامه مطلب

پاوربانک مودم چه کاربردی دارد؟

یکی از کاربردی ترین انواع پاوربانک ها را می توان همین پاوربانک مودم ها به شمار آورد. پاوربانک هایی که علاوه بر شارژ کردن دستگاه های الکترونیکی می توانند تنها به وسیله یک سیم کارت تبدیل به مودم شده و برای شما در هر جایی دسترسی به اینترنت را امکان پذیر می کنند. این پاوربانک مودم ها کاربردهای گوناگونی دارند که در ادامه به شرح تعدادی از آنها می پردازیم:

  1. امکان پذیر کردن دسترسی به اینترنت در همه جا و هر زمان
  2. فراهم آوردن توان مورد نیاز مودم به منظور کار کردن
  3. استفاده از پاوربانک مودم ها به منظور مودم مورد استفاده برای دوربین های مداربسته

در ادامه به شرح هر یک از این کاربردها می پردازیم.

1. امکان پذیر کردن دسترسی به اینترنت در همه جا و هر زمان

 همانطور که از نام این دستگاه ها یعنی پاوربانک مودم مشخص است می توانید خیلی راحت به کمک آن هرجایی که پوشش اینترنت وجود داشته به راحتی به اینترنت دسترسی داشته باشید. این اینترنت عموما از سرویس های ارائه شده به وسیله اپراتورهای تلفن همراه است و می تواند با سرعتی بالا در اختیار کاربر قرار بگیرد.

2. فراهم آوردن توان مورد نیاز مودم به منظور کار کردن

کاربرد یا بهتر بگوییم نقش دیگری که این دستگاه ها دارند تبدیل شدن به یک منبع تغذیه است. مودم ها نیاز به یک منبع تغذیه مستقیم دارند چرا که آنها در سیستم خود باتری ندارند و برای کار کردن به یک منبع تغذیه احتیاج دارند. این پاوربانک با باتری قدرتمندی که دارد می تواند در نقش همان منبع تغذیه ظاهر شده و نیاز مودم به برق را برطرف سازد.

پاوربانک زیر 300 تومان از بهترین برندها ⚡️ 4 مدل عالی و ارزان پاوربانک
ادامه مطلب

3. استفاده از پاوربانک مودم در دوربین های مداربسته

 برقراری امنیت برای باغ ها و زمین ها و کارگاه ها و … از اهمیت بالایی برخوردار است. گاها در برخی از این مکان ها امکان دسترسی به مودم های ADSL وجود نداشته چرا که اصلا خط تلفنی وجود ندارد. در این شرایط چاره کار استفاده از مودم های سیم کارت خور است که پاوربانک مودم ها یکی از انواع انها است. البته که دقت کنید برای این که سیستم دوربین ها با این نوع مودم متناسب باشد می بایست از دوربین های مدار بسته ای که به صورت بیسیم هستند استفاده شود. چون این نوع از دوربین ها نیازی به درگاه LAN نداشته و تنها وجود مودم برای اتصال آنها به اینترنت کافی است. این نوع از دوربین ها خود دارای باتری هایی هستند که در سیستم داخلی شان تعبیه شده است اما اگر با کمبود شارژ مواجه شوند می توانید از پاوربانک تان به عنوان شارژر این دوربین ها هم استفاده کنید.

چگونه با پاوربانک مودم را روشن کنیم؟

اینترنت را این روزها می توان ابزار کار بسیاری از افراد به شمار آورد. فریلنسرها، تدوینگرها، وبمسترها، ادمین ها و حتی کارمندان بسیاری از ادارات در صورت نبود اینترنت عملا بیکار می مانند. پس تکلیف این افراد در زمان هایی که برای مثال برق می رود چیست؟ در وضعیت های ضروری می توانیم خیلی راحت از پاوربانک ها استفاده کنیم و مودم را روشن کرده و مجددا به اینترنت دسترسی داشته باشیم.

سوالی که در این میان پیش می آید این است که اصلا چگونه با پاوربانک مودم را روشن کنیم؟ برای این کار شما می بایست یک پاوربانک با ظرفیت 10 هزار تا 20 هزار میلی آمپر در اختیار داشته باشید. سپس تنها کاری که باقی می ماند این است که به وسیله یک کابل مخصوص پاوربانک را به مودم متصل کنیم.

بهترین پاور بانک جهان | راهنمای خرید بهترین پاور بانک برای گوشی
ادامه مطلب

همانطور که میدانید برای مودم ها پورت های دی سی تعبیه شده است اما در مقابل در پاوربانک ها شاهد پورت های یو اس بی هستیم. همین امر سبب می شود ولتاژ موثر پاوربانک ها در مقایسه با برق شهری قطعا پایینتر باشند. در این بین ما به یک کابل تبدیل نیاز داریم تا بتوانیم خلایی که در این میان به وجود می آید را به خوبی پر کنیم. این خلا را می توانیم به کمک کابل مبدل و افزاینده ولتاژ به DC پر کنیم که کار آن بالا بردن ولتاژ و تبدیل آن به ولتاژی است که در حالت DC به آن نیاز داریم.

به این شکل خیلی راحت می توانیم مودم هایمان که نیاز به برق شهری برای روشن شدن دارند را تنها به وسیله یک پاوربانک 10 یا 20 هزار میلی آمپری روشن کنیم و به اینترنت دسترسی داشته باشیم.

پاوربانک مودم

اتصال پاوربانک به مودم اینترنت چگونه امکان پذیر است؟

برای اتصال پاوربانک به مودم همانطور که در قسمت قبلی هم گفتیم به یک کابل مبدل نیاز داریم که یک سر آن یو اس بی و سر دیگر آن پورت دی سی است. معمولا پورت یو اس بی این کابل ها از نوع یو اس بی تایپ c یا یو اس بی 2.0 است. پورت یو اس بی به پاوربانک متصل می شود و سر دی سی هم به مودم وصل خواهد شد. سری دی سی از یک سوکت تشکیل شده است که عموما 3.5 میلیمتری است و می توانیم آن را یک آداپتور برق به شمار آوریم. هنگام خرید دو مدل از این کابل های مبدل وجود دارد. یکی 9 وات و دیگر 12 وات.

بهترین پاوربانک 2018 + راهنمای خرید بهترین پاوربانک 2018
ادامه مطلب

این که کدام یک از این دو مدل را انتخاب کنید بستگی به مودمتان و ولتاژی که برای آن نیاز است دارد. معمولا این کابل ها را با طول 1 متری عرضه می کنند تا نه خیلی کوتاه بوده و نه خیلی بلند و دست و پا گیر باشند. همچنین این طول متناسب کمک می کند بتوانید خیلی راحت پاوربانک و مودمتان را با خود حمل کنید.

موضوعی که در این میان اهمیت دارد این است که پیش از این که برای خرید کابل اقدام کنید ابتدا مودم ثابت تان را کاملا بررسی کرده و جریان و ولتاژ آن را به دست آورید تا با خیالی آسوده اقدام به خرید کنید. از جمله بهترین کابل های مبدلی که در بازار می توانیم پیدا کنیم می توان از مدل های T9، مدل 101 و مدل یوگرین 10376 نام برد.

نتیجه گیری پاوربانک مودم

این روزها اینترنت و گوشی های هوشمند بخش مهمی از دنیای ما را تشکیل می دهند. به کمک پاوربانک مودم ها شما می توانید با در اختیار داشتن یک کابل مبدل یو اس بی به DC خیلی راحت از مودمتان استفاده کرده و به اینترنت دسترسی داشته باشید. انواع پاوربانک مودم را از اینجا ملاحظه کنید. امیدواریم که بتوانید در صورت نیاز به این نوع پاوربانک از آنها استفاده بهینه کنید. سایت پاوربانک همیشه سعی دارد تا جدیدترین پاوربانک ها را به شما معرفی کند. از اینکه تا انتهای این مطلب همراه ما بودید کمال تشکر را داریم.

امتیاز دهید!

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این مطالب را هم بررسی کنید شاید برای شما مناسب باشند..
دریافت مشاوره خرید پاوربانک

جهت دریافت مشاوره رایگان تلفنی جهت انتخاب بهترین نوع پاوربانک با کارشناسان ما تماس بگیرید.

دیگر مطالب از مای ممبر:

شاید گزافه گویی نباشد اگر بگوییم تلگرام و اینستاگرام به عنوان یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین پیام رسان‌ها و اپلیکیشن های امروزه ایران و بسیاری از نقاط جهان است. امروزه در پیام رسان تلگرام و اینستاگرام می‌توان انواع مخاطبان با جنسیت و سن و سال‌های متفاوتی را مشاهده نمود. این افراد عموما در طول روز بیش از یک ساعت وقت خود را در این شبکه های اجتماعی به گشت و گذار مشغول‌اند؛ به همین دلیل می‌توان بیزینس‌ها و کسب و کارهایی را دید که در این پیام رسان مشغول برند سازی و همچنین فروش محصولات و خدمات خود هستند. به دلیل تنوع کاربر و همچنین استفاده بیش از پیش افراد از این فضا کسب و کارها روی این پیام رسان برنامه ریزی بلند مدتی انجام می‌دهند.

فهرست مطالب