09917183929

ویلچر خورشیدی و رکوردی دیگر

این محتوا توسط تیم تخصصی پاوربانک گردآوری شده است.
برای مشاهده ویدئو قند__شکن_ خود را روشن کنید.


حیدر طالب سفر ۱۱ روزه خود به دور امارات را به پایان رساند. او چند صفحه خورشیدی روی ویچلر خود کار گذاشته بود تا انرژی مورد نیاز آن را از نور خورشید بگیرد.
هدف این شهروند اماراتی تشویق معلولان به پویایی و تحرک، و نیز ترغیب مردم به استفاده از انرژی‏های تجدیدپذیر است.
[حیدر طالب، مخترع]:
“این کار ما پیامی است به افراد ناتوان؛ که همه کاری از دست شما ساخته است. اگر حیدر می‏تواند دور تا دور امارات را بزند پس هیچ کاری نیست که شما نتوانید انجامش دهید. رکورد زدن افراد ناتوان اصلاً هم چیز غیرممکنی نیست. و پیام دیگر این کار ما این است که حالا که در آسمان امارات همیشه خورشید داریم چرا از انرژی پاک، از انرژی خورشیدی استفاده نکنیم؟”
این مخترع اماراتی، که از طرفداران انرژی تجدیدپذیر است، چند باتری اضافی در صندلی چرخدار خود کار گذاشت. این باتریها ویلچر او را حدود شش ساعت راه می‏برند، حتی وقتی ابرها راه خورشید را بسته باشند.
سیستم او ضمن حرکت ویلچر به شارژ باتریها می‏پردازد تا بعد از تاریک شدن هوا هم حرکت همچنان پابرجا باشد.
[حیدر طالب، مخترع]:
“این در اصل یک ویلچر برقی است که سیستمی به آن اضافه کردیم و الان با انرژی خورشیدی کار می‏کند، چند باتری اضافی هم کار گذاشتیم تا انرژی زیادی ذخیره کند که بعداً بشود استفاده‏اش کرد، این ویلچر خورشیدی با این هدف طراحی شده که آدم معطل شارژ شدن باتریهای ویلچر برقی نشود.”
و طالب پیش از این نیز رکورد بیشترین مسافت طی شده با ویلچر خورشیدی را در دست خود داشت. او بیش از ۱۴۰ کیلومتر را، از ابوظبی تا شارجه، یک‏نفس طی کرد.
و خورشید همچنان بر فراز آسمان می‏درخشد.

منبع

امتیاز دهید!
best power bank 2021 | mah | gesiel taveira | powerbank | best power bank | power bank app
ادامه مطلب

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این مطالب را هم بررسی کنید شاید برای شما مناسب باشند..
دریافت مشاوره خرید پاوربانک

جهت دریافت مشاوره رایگان تلفنی جهت انتخاب بهترین نوع پاوربانک با کارشناسان ما تماس بگیرید.

دیگر مطالب از مای ممبر:

شاید گزافه گویی نباشد اگر بگوییم تلگرام و اینستاگرام به عنوان یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین پیام رسان‌ها و اپلیکیشن های امروزه ایران و بسیاری از نقاط جهان است. امروزه در پیام رسان تلگرام و اینستاگرام می‌توان انواع مخاطبان با جنسیت و سن و سال‌های متفاوتی را مشاهده نمود. این افراد عموما در طول روز بیش از یک ساعت وقت خود را در این شبکه های اجتماعی به گشت و گذار مشغول‌اند؛ به همین دلیل می‌توان بیزینس‌ها و کسب و کارهایی را دید که در این پیام رسان مشغول برند سازی و همچنین فروش محصولات و خدمات خود هستند. به دلیل تنوع کاربر و همچنین استفاده بیش از پیش افراد از این فضا کسب و کارها روی این پیام رسان برنامه ریزی بلند مدتی انجام می‌دهند.

فهرست مطالب