09917183929

معایب پاور بانک خورشیدی و آنچه باید قبل از خرید به آن توجه کنید

معایب پاور بانک خورشیدی با کیفیت

معایب پاور بانک خورشیدی موضوعی است که در این مقاله می خواهیم به آن بپردازیم. همان طور که می دانید در طول تاریخ بشر، همواره سعی بر این بوده است که با اختراعات جدید، زندگی به سهولت بخشیده شود. از مهم ترین اختراعات تاریخ بشر که همواره در این روز ها مورد استفاده ما قرار می گیرد، می توان به تلفن های همراه اشاره کرد. تلفن های همراه یا همان گوشی ها، توانسته اند تغییر و تحولات زیادی را در زندگی بشر و در عصر ارتباطات ایجاد کنند.

همان طور که می دانید گوشی ها اکثرا با یک سری لوازم جانبی کار می کنند و به فروش می رسند؛ از این وسایل جانبی می شود به هندزفری و شارژر اشاره کرد. همان طور که می دانید گوشی ها در چند سال اخیر، پیشرفت فوق العاده ای را داشته اند؛ این امر در مورد لوازم جانبی آن ها هم صدق می کند. همان طور که می دانید، گوشی ها با نیروی برق کار می کنند و به واسطه همین امر، پاور بانک ها ایجاد شدند.

همیشه دیده شده است که حتی در قوی ترین گوشی ها هم، باتری بعد از گذشت مدتی ضعیف شده است و کاربر را با یک سری چالش ها رو به رو کرده. پاور بانک ها به منظور از بین بردن همین چالش ها و مشکلات ضعف باتری ها به وجود آمدند؛ البته روی صحبت ما فقط گوشی برای گوشی ها نیست؛ بلکه پاور بانک ها برای تبلیت ها و لپ تاپ  ها هم مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه قصد داریم به موضوع معایب پاور بانک خورشیدی بپردازیم.

سامسونگ هشتمین به‌روزرسانی نرم‌افزار OneUI 3.0 بتا را منتشر کرد که در ۱۹ نوامبر ۲۰۲۰ توسط Max ارسال شد. پاور بانک
ادامه مطلب

معایب پاور بانک خورشیدی با کیفیت

پاور بانک خورشیدی چیست؟

در بخش قبلی دانستید که پاور بانک های خورشیدی برای برطرف کردن مشکل ضعف باتری ها ایجاد شدند؛ حال اجازه دهید قبل از این که معایب پاور بانک خورشیدی را مورد بررسی قرار دهیم، مقداری به ماهیت این نوع پاور بانک بپردازیم. محال است که نوآوری در زمینه تکنولوژی ایجاد شود و پس از گذشت مدتی، پیشرفت نکند. پاور بانک های خورشیدی، نسخه ای توسعه یافته از پاور بانک ها معمولی هستند که کارکردی کاملا جذاب تر و متفاوت تر دارند.

همان طور که می دانید اکثر پاور بانک ها، مانند باتری گوشی ها از نیروی برق تغذیه می کنند؛ با گذشت زمان توسعه دهندگان به این فکر افتادند که پاور بانکی تولید کنند، تا بتواند از نیرویی جدا از برق تغذیه کند. پاور بانک  های خورشیدی همان طور که از نامشان هم پیدا است، از نیروی خورشید تغذیه می کنند.

در سالیان اخیر سعی شده است تا بشود از نیروی خورشید، برای زمینه های مختلفی استفاده کرد. اما پاور بانک  های خورشیدی چگونه کار می کنند؟ معایب پاور بانک خورشیدی در چیست؟ به طور کلی پاور بانک ها خورشیدی با استفاده از پنل های خورشیدی و مدار های الکتریکی درون دستگاه، شارژ می شوند.

Galaxy A53: گواهینامه های اعطا شده و سرعت شارژ اعلام شد ارسال شده در 2 فوریه 2022 توسط کریس پاور بانک
ادامه مطلب

با استفاده از مدار های الکتریکی درون پاور بانک خورشیدی، سلول های خورشیدی دریافت می شوند و باتری با استفاده از آن ها، شارژ می شود. در ادامه این مقاله قصد داریم به معایب پاور بانک خورشیدی بپردازیم.

پاور بانک های خورشیدی چه معایبی دارند؟

در بخش قبلی از ماهیت و کارکرد پاور بانک های خورشیدی مطلع شدید؛ همچنین دانستید که این نوع پاور بانک، چگونه از نور خورشید تغذیه می کند؛ حال همان طور که گفتیم، پاور بانک ها در انواع مختلفی ایجاد شده اند. پاور بانک های خورشیدی هم مانند تمامی پاور بانک های دیگر، دارای معایبی هستند؛ از معایب پاور بانک خورشیدی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • هزینه ای که برای خرید پاور بانک خورشیدی در اول کار پرداخت می کنید، مقداری بالاتر از دیگر پاور بانک ها می باشد.
  • برای استفاده از پاور بانک خورشیدی، به یک فضای باز نیاز دارید.
  • در زمان شب برای تغذیه پاور بانک، نیاز به یک منبع تغذیه جدا دارید؛ زیرا در آن موقع طبیعتا خورشید وجود ندارد.
  • پنل های خورشیدی که به طور مستقیم به برق شهر متصل هستند، از هزینه بالایی برخوردارند.
  • اندازه پنل های خورشیدی با یکدیگر متفاوت است؛ این مورد بستگی به محل زندگی شما دارد.
  • از آخرین معایب پاور بانک خورشیدی می توان به این اشاره کرد که در روز های فصل زمستان، نمی توان انرژی زیادی را در پاور بانک خورشیدی ذخیره کرد.
Galaxy Tab S6 به‌روزرسانی رفع اشکال اندروید 10 را دریافت می‌کند که در 19 آوریل 2020 توسط کریس ارسال شده است. پاور بانک
ادامه مطلب

تا به این جای کار به معایب پاور بانک خورشیدی پرداختیم؛ حال سعی کنید در کنار تمامی این معایب، از پاور بانکی استفاده کنید که علاوه بر ویژگی خورشیدی که دارد، بتواند با نیروی برق هم شارژ شود؛ این گونه در فصل زمستان دیگر به مشکل نخواهید خورد.

انواع پاور بانک خورشیدی

در بخش قبلی به طور کامل از معایب پاور بانک خورشیدی مطلع شدید؛ همچنین دانستید برای رفع معایب پاور بانک خورشیدی باید چه کاری انجام دهید. همان طور که در بخش های قبلی گفتیم، پاور بانک ها در انواع مختلفی ایجاد شده اند؛ این مورد درباره پاور بانک خورشیدی هم صدق می کند.

جدا از معایب پاور بانک خورشیدی، این نوع پاور بانک در دو نوع کلی تولید شده است؛ البته رویکرد ما در این بخش، باتری های پاور بانک خورشیدی است. از اولین نوع پاور بانک خورشیدی، می توان به پاور بانک های خورشیدی، لیتیوم یون اشاره کرد؛ باتری این دسته از پاور بانک های خورشیدی، معمولا در گوشی ها و تبلت های قدیمی دیده می شود.

از نوع دوم پاور بانک های خورشیدی، می توان به پاور بانک های خورشیدی، لیتیوم پلیمر اشاره کرد؛ پاور بانک خورشیدی لیتیوم یون که معرفی کردیم، از وزن زیادی برخوردار است؛ همچنین کارکردی نسبتا ضعیف دارد؛ اما پاور بانک خورشیدی لیتیوم پلیمر از وزن سبک تر و کارکرد بیشتری برخوردار است. معمولا در این روز ها، پاور بانک لیتیوم پلیمر بیشتر در بازار دیده می شود. دقت داشته باشید معایب پاور بانک خورشیدی در هر نوع پاور بانک وجود دارد.

Galaxy S11e: Leak طراحی مدل پایه را نشان می دهد ارسال شده در 23 نوامبر 2019 توسط Max پاور بانک
ادامه مطلب

معایب پاور بانک خورشیدی با کیفیت

تعرفه پاور بانک خورشیدی

در بخش قبلی دانستید که چند نوع پاور بانک خورشیدی وجود دارد؛ همچنین تا به این جای کار به طور کامل از معایب پاور بانک خورشیدی مطلع شدید. اگر بررسی را از بازار پاور بانک های خورشیدی انجام دهید، به طور کلی از هزینه های بالای آن ها مطلع می شوید. از اصلی ترین دلیل افزایش قیمت پاور بانک خورشیدی، می توان به کارکرد بالای آن اشاره کرد؛ البته دقت داشته باشید که پاور بانک های خورشیدی با کارکرد های پایین وجود دارند که از قیمت پایینی برخوردارند. به طور کلی جدا از معایب پاور بانک خورشیدی عوامل مختلفی، در قیمت این نوع پاور بانک تاثیرگذارند.

به جرئت می توان گفت اولین و مهم ترین موردی که در تعیین تعرفه پاور بانک های خورشیدی تاثیرگذار است، تعداد پورت های آن می باشد. طبق تحقیقات انجام شده، معمولا پاور بانک های خورشیدی، دارای دو درگاه یا همان پورت هستند. دیگر مورد تاثیرگذار در تعرفه پاور بانک خورشیدی، شارژر آن است؛ چرا که معمولا پاور بانک های خورشیدی از شارژر های فوق العاده پیشرفته ای استفاده می کنند.

معمولا شارژر های پاور بانک های خورشیدی، از قابلیت Power IQ استفاده می کنند؛ همین امر در افزایش تعرفه این نوع پاور بانک تاثیرگذار است. از دیگر عوامل تاثیرگذار در تعرفه قیمت پاور بانک خورشیدی، می توان به مزایا و معایب پاور بانک خورشیدی، برند پاور بانک خورشیدی مانند پاور بانک سیلیکون پاور، شیائومی و ظرفیت آن اشاره کرد.

ISOCELL Slim 3T2: سنسور دوربین برای سوراخ های نمایشگر (و گلکسی اس 10؟) ارسال شده در 22 ژانویه 2019 توسط لارس پاور بانک
ادامه مطلب

سخن نهایی درباره پاور بانک های خورشیدی

دقت داشته باشید که پاور بانک های خورشیدی، در انواع مختلفی برای دستگاه های تلفن همراه، تبلت ها و لپ تاپ ها ایجاد شده اند؛ لذا شما می توانید از هر کدام از آن ها استفاده کنید. دقت داشته باشید که برخی از آن ها، برای هر سه مورد استفاده می شوند. معایب پاور بانک خورشیدی که در این مقاله ذکر کردیم، درباره تمامی پاوربانک های خورشیدی صدق می کند. در این مقاله به معایب پاور بانک خورشیدی پرداختیم؛ امیدواریم از این مقاله بهره کافی را برده باشید. برای اطلاعات بیشتر می توانید به این لینک مراجعه کنید.

3/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

این مطالب را هم بررسی کنید شاید برای شما مناسب باشند..
دریافت مشاوره خرید پاوربانک

جهت دریافت مشاوره رایگان تلفنی جهت انتخاب بهترین نوع پاوربانک با کارشناسان ما تماس بگیرید.

دیگر مطالب از مای ممبر:

شاید گزافه گویی نباشد اگر بگوییم تلگرام و اینستاگرام به عنوان یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین پیام رسان‌ها و اپلیکیشن های امروزه ایران و بسیاری از نقاط جهان است. امروزه در پیام رسان تلگرام و اینستاگرام می‌توان انواع مخاطبان با جنسیت و سن و سال‌های متفاوتی را مشاهده نمود. این افراد عموما در طول روز بیش از یک ساعت وقت خود را در این شبکه های اجتماعی به گشت و گذار مشغول‌اند؛ به همین دلیل می‌توان بیزینس‌ها و کسب و کارهایی را دید که در این پیام رسان مشغول برند سازی و همچنین فروش محصولات و خدمات خود هستند. به دلیل تنوع کاربر و همچنین استفاده بیش از پیش افراد از این فضا کسب و کارها روی این پیام رسان برنامه ریزی بلند مدتی انجام می‌دهند.

فهرست مطالب