09917183929

هر آنچه که باید در مورد بهترین پاور بانک فست شارژ بدانیم!

حتما برای شما هم پیش آمده که در شرایطی قرار گرفته اید که به شدت به گوشی تلفن همراه خود نیاز داشته اید اما شارژ آن تمام شده و یا رو به تمام شدن است و به برق هم دسترسی ندارید. در چنین شرایطی چاره چیست؟ تنها راهی که در اختیار دارید استفاده از بهترین پاور بانک فست شارژ است و لاغیر. لذا در این مطلب قصد داریم تا به این موضوع بپردازیم که بهترین پاوربانک فست شارژ چه ویژگی هایی دارد و در هنگام خرید می بایست به چه نکته هایی برای آن دقت کنیم.

بهترین پاور بانک فست شارژ چه ویژگی هایی دارد؟

حتما با این وضعیت مواجه شده اید که بعضی از شارژرها را که به تلفن همراه خود وصل می کنید آن را با سرعت بیشتری شارژ می کنند در حالی که اگر همان گوشی تلفن همراه را به شارژر دیگری متصل کنید مدت زمان طولانی تر لازم است تا دستگاه شارژ شود. این امر مخصوصا در شارژ کردن دستگاه به کمک پورت یو اس بی لپتاپ به خوبی مشاهده می شود و می بینید که چقدر زمان طولانی برای شارژ شدن گوشی تلفن همراهمتان نیاز است تا فول شارژ است.

 علاوه بر اینها اگر از شارژر مخصوص گوشی خود بهره نبرید و یا حداقل از شارژر مخصوص برند خود بهره نبرید به احتمال زیاد سرعت شارژ شدن دستگاه کاهش می یابد. مثلا گوشی های شیائومی را با سرعت بیشتر می توان ب شارژرهای خود این برند شارژ نمود تا شارژر سامسونگ. پارو بانک هایی که به روز هستند و بر اساس آخرین تکنولوژی ها طراحی شده اند از قابلیتی بهره مند هستند که آن را به نام پاور آی کیو Power IQ می شناسند. این مشخصه را می توان یکی از مشخصه های بهترین پاور بانک فست شارژ به شمار آورد. این قابلیت در بیشتر برندهای مطرح پاور بانک از جمله پاور بانک شیائومی، سیلیکون پاور، سامسونگ و … موجود است.

بهترین کابل شارژ + راهنمای خرید با معرفی بهترین کابل شارژ
ادامه مطلب

 اما این سوال پیش می آید که نقش این قابیلت در یک پاوربانک چیست؟ به کمک این قابلیت پاور بانک بهره مند از آن به شکلی کاملا هوشمند نوع دستگاهی که به آن متصل شده است و نیز مدل آن را تشخیص می دهد. این امر کمک می کند تا پاور بانک قادر باشد کلیه ی نیازهای دستگاه مورد نظر را شناخته و به وسیله ی این شناختی که به دست آورده است بیشترین و بهترین تلاش خود را انجام دهد تا شارژ را به این دستگاه منتقل کرده و در نهایت شما بتوانید از آن بهره ببرید.

بهترین پاور بانک فست شارژ با کیفیت

قابلیت پاور آی کیو Power IQ در پاوربانک ها به چه معنا است؟

گفتیم یکی از مهم ترین ویژگی هایی که بهترین پاور بانک فست شارژ می تواند از آن بهره مند باشد چیزی نیست به غیر از ویژگی پاور آی کیو. به وسیله ی این قابلیت که در پاوربانک های مدرن قرار داده شده است آنها قادر هستند تا دستگاه هایی را که بهشان وصل می شود حال می خواد تلفن همراه باشد یا تبلت و غیره در مدت زمان کوتاهی شارژ نموده و این کوتاه شدن زمان شارژ در مقایسه با بقیه ی شارژرها و روش های شارژ کردن گوشی کاملا قابل مشاهده باشد. مورد دیگری که به وسیله ی این نوع شارژ کردن یعنی همان فست شارژ وجود دارد این است که فرد دارنده ی پاوربانک قادر است تا تعداد دفعه های بیشتری از دستگاه خود برای شارژ کردن سایر دستگاه هایش بهره ببرد.

پاور بانک خوب با قیمت مناسب+خرید جدیدترین و بهترین پاور بانک
ادامه مطلب

این ویژگی یعنی پاور آی کیو دارای یک مدار بوده که در بخش اینپوت پاوربانک آن را قرار می دهند. اما وظیفه ی این مدار چیست؟ این مدار قادر است تا تعیین کند دستگاهی که به پاوربانک متصل شده است برای شارژ شدن به چه مقدار شدت جریانی نیاز داشته و پس از این که این موضوع را متوجه شد نسبت به منتقل کردن درست همین مقدار قدرت به باتری دستگاه مورد نظر اقدام می کند. به نوعی به کمک قابلیت پاور آی کیو پاوربانک قادر است یک بالانس مناسب میان ورودی و خروجی برقرار نموده و قدرتی را که برای قسمت خروجی پاوربانک به آن نیاز است کاملا متناسب با جریان تعریف شده ی ورودی انتخاب کند.

قابلیت پاور آی کیو چگونه می تواند سبب فست شارژ شدن یک پاوربانک شود؟

حال که با مهم ترین ویژگی بهترین پاور بانک فست شارژ آشنا شدید لازم است تا بدانیم این قابلیت چگونه منجر به فست شارژ شدن پاوربانک شده و اصلا چه کاری انجام می دهد که عملیات شارژ سریعتر انجام می شود. آیا می توانیم آنها را به عنوان پاور بانک خوب با قیمت مناسب در نظر بگیریم؟ همانطور که گفتیم مداری پاور آی کیو موجود در پاور بانک کمک می کند بهترین قدرت خروجی برای دستگاهی که هب پاوربانک وصل شده است تنظیم شده و به آن برسد. این بهترین نیز به وسیله ی تشخیص مناسب ترین شدت جریان ورودی برای دستگاه متصل شده تشخیص داده می شود.

چگونه بهترین مارک خرید پاور بانک برای گوشی سامسونگ را انتخاب کنیم؟
ادامه مطلب

پس همین امر سبب می شود که این قابلیت به پاور بانک کمک کند تا دستگاه را با سرعت بالاتری شارژ نموده و اصطلاحا فست شارژ باشد. این تکنولوژی عموما با اکثر دستگاه های مدرن و امروزی متناسب بوده و برای آنها قابل استفاده است و می تواند شدت جریان حاصل در خروجی را در کنار توان آن افزایش داده و در نهایت سبب بهتر شدن سرعت شارژ کردن پاور بانک گردد. به بیانی ساده تر می توانیم بگوییم تکنولوژی پاور آی کیو به نوع یک سامانه ی هوشمند است که قادر است به صورتی کاملا هوشمندانه شدت جریان مورد نیاز را با در نظر گرفتن ولتاژ ورودی تشخیص داده و اعمال کند.

سازوکار پاور بانک های فست شارژ چگونه هستند؟

همانطور که گفتیم یکی از جدیدترین تکنولوژی ها مورد استفاده در پاوربانک ها فناوری فست شارژ یا کوییک شارژ است که طرفداران زیادی را نیز برای خود به دست آورده است. این نوع از پاوربانک ها قادر هستند تا هنگامی که یک دستگاه هوشمند به آنها متصل می شود مناسب ترین ولتاژ ممکن را برای آن در نظر گرفته و آن دستگاه را به وسیله ی این ولتاژ شارژ کنند. معمولا در پاوربانک های معمولی که فاقد این تکنولوژی هستند پورت یو اس بی USB آنها دارای ولتاژی معادل 5 ولت بوده و همه ی دستگاه ها را فارغ از شدت جریانی که نیاز دارند به یک چشم دیده و به یک روش شارژ می کند.

خرید پاور بانک چراغ دار+ راهنمای خرید و استفاده از پاور بانک های چراغ دار
ادامه مطلب

 اما در بهترین پاور بانک فست شارژ موضوع به این صورت نیست. ولتاژ درگاه یو اس بی این نوع از پاوربانک ها همانند پاوربانک های معمولی 5 نیست بلکه آنها از ولتاژی معادل 9 ولت در ساختار خود بهره می برند. همچنین در پاوربانک هایی با این تکنولوژی شدت جریان آنها هم از محدودیت های پایین تری برخوردار است. اما نکته ی مهم در مورد این تکنولوژی این است که برای همه ی دستگاه هایی که به پاوربانک متصل می شوند قابل استفاده نبوده و تنها برای دستگاه هایی می توان از آن بهره برد که این تکنولوژی را ساپورت کرده و با آن سازگار باشند

.به طور کلی پاور بانک های فست شارژ در طی مدت زمانی که دستگاه متصل در حال شارژ شدن است ولتاژ و جریانی را که باتری آن دستگاه از آن تغذیه می کند بالا و پایین می کنند و به نوعی دستگاه متصل را به شیوه ای کاملا هوشمند شارژ می کنند. به طور کلی ولتاژ خروجی اسن دستگاه های فست شارژ می تواند از سه و شش دهم ولت تا بیت ولت متغیر بوده و حتی توان آنها نیز می تواند تا بیست وات بالا و پایین شود.

بهترین پاور بانک فست شارژ با کیفیت

تفاوت پاوربانک های فست شارژ با پاوربانک های معمولی در چیست؟

یکی از رایج ترین و در عین حال پرتکرارترین سوال هایی که در هنگام خرید بهترین پاور بانک فست شارژ برای خریدارین پیش می آید این است که این دسته از پاوربانک ها با پاوربانک های معمولی چه تفاوت هایی دارند؟ این امر بیشتر به این دلیل رخ می دهد که پاوربانک هایی که از تکنولوژی فست شارژ در ساختار خود بهره می برند از نظر قیمتی بسیار گرانتر از پاوربانک های معمولی هستند و لذا کاربران مایل هستند بدانند چه تفاوت میان این دو هست که این اختلاف قیمتی را به وجود آورده است و این که آیا پرداخت این مبلغ وجیهی دارد یا خیر.

پاوربانک دوربین عکاسی ✔️ معرفی 4 پاوربانک دوربین عکاسی با بهترین کیفیت
ادامه مطلب

 همانطور که در قسمت های قبلی هم گفتیم بهترین پاور بانک فست شارژ از تکنولوژی به نام پاور آی کیو کمک می گیرند که کمک می کند بهترین ولتاژ ممکن برای دستگاه شما برای شارژ شدن انتخاب شود.به طور کلی پاور بانک های دارای تکنولوژی فست شارژ در مقایسه با پاوربانک های معمولی که از این تکنولوژی بی بهره اند چهار برابر سرعت بیشتری داشته و راندمان کاریشان 4 برابر راندمان پاوربانک های معمولی است. همچنین پاور بانک هایی که از تکنولوژی کوئیک شارژ 3    در ساختار خود استفاده می کنند چیزی در حدود سی و هشت درصد کارآمدتر از پاوربانک های نسل 2 با تکنولوژی  Quick Charge 2.0 هستند. خیلی ساده بگوییم پاوربانک های فست شارژ نسل 3 می توانند در مدت زمان تنها نیم ساعت دستگاه تلفن همراه شما را چیزی در حدود 80 درصد شارژ کنند.

سخن نهایی در انتخاب بهترین پاور بانک فست شارژ

یکی از جدیدترین تکنولوژی های موجود برای تولید پاوربانک ها فست شارژ بودن آنها یا قابلیت شارژ کردن سریع است. ای مشخصه در بهترین پاور بانک فست شارژ به کمک یک مدار پاور آی کیو انجام می شود که سبب به وجود آمدن تناسب میان ولتاژ خروجی و جریان ورودی خواهد شد. می توانید برای اطلاعات بیشتر مقاله معرفی پاور بانک رامطالعه کنید.

3/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

این مطالب را هم بررسی کنید شاید برای شما مناسب باشند..
دریافت مشاوره خرید پاوربانک

جهت دریافت مشاوره رایگان تلفنی جهت انتخاب بهترین نوع پاوربانک با کارشناسان ما تماس بگیرید.

دیگر مطالب از مای ممبر:

شاید گزافه گویی نباشد اگر بگوییم تلگرام و اینستاگرام به عنوان یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین پیام رسان‌ها و اپلیکیشن های امروزه ایران و بسیاری از نقاط جهان است. امروزه در پیام رسان تلگرام و اینستاگرام می‌توان انواع مخاطبان با جنسیت و سن و سال‌های متفاوتی را مشاهده نمود. این افراد عموما در طول روز بیش از یک ساعت وقت خود را در این شبکه های اجتماعی به گشت و گذار مشغول‌اند؛ به همین دلیل می‌توان بیزینس‌ها و کسب و کارهایی را دید که در این پیام رسان مشغول برند سازی و همچنین فروش محصولات و خدمات خود هستند. به دلیل تنوع کاربر و همچنین استفاده بیش از پیش افراد از این فضا کسب و کارها روی این پیام رسان برنامه ریزی بلند مدتی انجام می‌دهند.

فهرست مطالب